Zaznacz stronę

Niezależnie od tego w jakiej branży działasz, najprawdopodobniej potrzebujesz dobrego portretu biznesowego. Zdjęcie takie pomaga kształtować nasz pozytywny wizerunek w sieci. Możemy umieścić je na stronie internetowej naszej firmy, w mediach społecznościowych i na forach internetowych. Portret biznesowy sprawia, że potencjalni klienci, partnerzy biznesowi i pracodawcy chętniej nawiązują z nami współpracę. Gdzie w Warszawie wykonać profesjonalny portret biznesowy?

Portret biznesowy koniecznością w erze internetu

Żyjemy w erze internetu, co ma swoje niewątpliwe zalety, ale i wady. Nie możemy zmienić rzeczywistości, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak dostosować się do niej najlepiej jak potrafimy. Współczesny przedsiębiorca ma możliwość nawiązywania współpracy z klientami i partnerami biznesowymi z całego świata. Odległość przestała być dla nas barierą, gdyż możemy pracować zdalnie, nawet z własnego mieszkania.

Większość naszych klientów i partnerów biznesowych nigdy nie zobaczy nas na żywo. Ich wyobrażenie na temat naszej osoby będzie kształtowało się na podstawie zdjęć, które umieścimy w sieci. Dobre zdjęcia szybko zaprocentują wzrostem zaufania do nas. Z kolei nieprofesjonalne fotografie mogą nas wiele kosztować (jeżeli nie mamy jeszcze portretu biznesowego, lepiej jest nie umieszczać w internecie nic, niż wklejać swoje zdjęcia z wakacji czy stare fotografie z dowodu osobistego – one nie będą pracowały na nasz sukces).

Czym różni się portret biznesowy od zwykłego zdjęcia?

Portret biznesowy od zwykłego zdjęcia różni się przeznaczeniem. Zwykła fotografia po prostu oddaje naszą powierzchowność. Celem portretu biznesowego jest zbudowanie wizerunku. Ma on przedstawiać nas jako ekspertów w swojej dziedzinie. Zaznaczamy przy tym, że portret biznesowy nie jest oszustwem – ma on po prostu wydobyć z nas pożądane w biznesie cechy, które już posiadamy. Takie zdjęcie jest w stanie wykonać jedynie doświadczony i utalentowany fotograf biznesowy.

Jak szukać profesjonalnego fotografa biznesowego w Warszawie?

Osoby mieszkające w Warszawie i innych wielkich miastach z pewnością znajdą wiele ofert fotografów, którzy uważają, że są w stanie wykonać dobry portret biznesowy. Nie wierzmy wszystkim tym zapewnieniom. W Polsce zawód fotografa nie jest regulowany prawnie, co oznacza, że do jego wykonania potrzebny jest wyłącznie odpowiedni sprzęt i zarejestrowanie własnej działalności gospodarczej. Nikt nie weryfikuje umiejętności fotografów.

Jeżeli fotograf nie ma wiedzy i doświadczenia, może nam bardzo zaszkodzić. Nieumiejętnie wykonany portret biznesowy może sprawić, że potencjalni odbiorcy naszych produktów lub usług uznają, że jesteśmy niewiarygodni.

Przed podjęciem pracy z fotografem biznesowym poprośmy go o portfolio. Jeżeli zdjęcia w nim zawarte budzą nasze zastrzeżenia – nie podejmujmy współpracy i szukajmy dalej, gdyż stawka jest bardzo wysoka.

Warto zdawać sobie sprawę, że w przypadku zawodu fotografa liczą się nie tylko umiejętności techniczne, ale również predyspozycje psychologiczne. Profesjonalny fotograf biznesowy jest jednocześnie dobrym psychologiem. Potrafi on sprawić, że klienci będą czuć się w jego towarzystwie swobodnie (jest to niezbędne do wykonania wysokiej jakości zdjęć).

Jeżeli czujemy, że nasza współpraca z konkretnym fotografem nie układa się dobrze. Co więcej osoba ta próbuje nas przekonać, że zdjęcia, które robi nie są złe, tylko my nie lubimy siebie – nie wahajmy się zakończyć współpracy. Pamiętajmy, że profesjonalny fotograf jest w stanie zrobić dobre i satysfakcjonujące zdjęcie każdemu, niezależnie od tego jak dana osoba wygląda.